Populārākie raksti

dzivais_udens

Dzīvais ūdens

Anotācija: "Dzīvais ūdens" ir traģiska poēma 2 cēlienos. Tajā ir 4 ...

margareta

Margarēta

Anotācija: "Margarēta" ir kamerspēle divās daļās pēc J. V. Gētes darba ...

mz_izlase_small

Zemes nodoklis

Anotācija: Traģikomēdija "Zemes nodoklis" ir sarakstīta 2003. gada sākumā. Lugā ir 2 ...

zupu_bertulis

Še tev Žūpu Bērtulis!

Anotācija: Lugas pamatā ir kopš latviešu teātra sākumiem pazīstamais dāņu klasiķa ...

mz_izlase_small

Tobāgo!

Anotācija: "Tobāgo!" ir traģikomiska dziesmuspēle divās daļās, sarakstīta 2001. gadā. “Tobāgo!” atver ...

Grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem – „Tango un Tūtiņa ciemos”, izdevniecība “Liels un mazs”.

Galvenie varoņi Tango un Tūtiņa ir suņi, brālītis un māsiņa – divi bērni, tikai ar četrām kājām. Ceļojums pie krustmātes, kas cep garšīgās kotletītes, abiem negaidīti izvēršas par grūtu pārbaudījumu: vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc un Tango vienam pašam jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Bigauņciems? Abragciems? Ķesterciems? Bērzciems? Apšuciems? Zināms tikai viens – ciems atrodas pie jūras, bet pie jūras jau ir tie visi… Autore piedāvā lielisku iespēju, lasot par sunīša ceļojumu un tikšanos ar dažādu ciemu iemītniekiem, iegaumēt Rīgas līča piekrastes ciemus, kuru nosaukumi pārvēršas par asprātīgiem valodas piedzīvojumiem.

Labsirdīgajam sanbernāram Tango ceļā jābūt dūšīgam un attapīgam, jāpārvar bailes un arī īstas briesmas, līdz viņš atrod īsto ciemu. Tūtiņai tikmēr jāpacīnās pašai ar sevi – tik jaukā un tik pareizā suņu meitene ir drusku egoistiska, brālītim nav palikusi neviena krustmātes kotletīte. Jāliek vien lielais priekšauts un jāpalīdz krustmātei cept jaunas. Tango ierodas kā mazs varonis, kas atvedis mājās krustmātei nozagtās vistiņas, bet pats galvenais viņa ieguvums ir pats ceļojums, atkalredzēšanās prieks, saule un pavasaris.

Lasītājiem grāmata ir asprātīgs „ceļvedis” piekrastes ģeogrāfijā no Slokas līdz Klapkalnciemam, skatot ciemus tā, kā tos redz sunītis, runcis, zilā govs, āpsis, vistiņas un vārna, kas vēlas kļūt par kaiju.

Galvenā varoņa – sunīša skatapunkts rāda pasauli tuvplānā, bet lidojuma skatapunktu dod cita stāsta varone – vārna, kas nešauboties tiecas būt par baltu kaiju. Savukārt mākslinieks nešaubās, ka Tango un Tūtiņa kļūs lasītājiem mīļi, tāpēc veido arī interesantu galda spēli ar grāmatas motīviem un piedāvā to izmēģināt Rīgas Grāmatu svētku apmeklētājiem.

Ilustrācijas grāmatai veidojis mākslinieks Oskars Veilands-Kustikovs.

Post to Twitter Post to Delicious Post to Facebook Send Gmail Post to MySpace