Populārākie raksti

Dzīvais ūdens

Anotācija: "Dzīvais ūdens" ir traģiska poēma 2 cēlienos. Tajā ir 4 ...

Še tev Žūpu Bērtulis!

Anotācija: Lugas pamatā ir kopš latviešu teātra sākumiem pazīstamais dāņu klasiķa ...

"Zemes nodoklis"

Anotācija: Traģikomēdija "Zemes nodoklis" ir sarakstīta 2003. gada sākumā. Lugā ir 2 ...

Tobāgo!

Anotācija: "Tobāgo!" ir traģikomiska dziesmuspēle divās daļās, sarakstīta 2001. gadā. “Tobāgo!” atver ...

Eža kažociņš

Anotācija: Dziesmuspēle „Eža kažociņš” ir sarakstīta 1991. gadā. Lugā ir 19 ...

Grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem – „Tango un Tūtiņa ciemos”, izdevniecība “Liels un mazs”.

Galvenie varoņi Tango un Tūtiņa ir suņi, brālītis un māsiņa – divi bērni, tikai ar četrām kājām. Ceļojums pie krustmātes, kas cep garšīgās kotletītes, abiem negaidīti izvēršas par grūtu pārbaudījumu: vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc un Tango vienam pašam jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Bigauņciems? Abragciems? Ķesterciems? Bērzciems? Apšuciems? Zināms tikai viens – ciems atrodas pie jūras, bet pie jūras jau ir tie visi… Autore piedāvā lielisku iespēju, lasot par sunīša ceļojumu un tikšanos ar dažādu ciemu iemītniekiem, iegaumēt Rīgas līča piekrastes ciemus, kuru nosaukumi pārvēršas par asprātīgiem valodas piedzīvojumiem.

Labsirdīgajam sanbernāram Tango ceļā jābūt dūšīgam un attapīgam, jāpārvar bailes un arī īstas briesmas, līdz viņš atrod īsto ciemu. Tūtiņai tikmēr jāpacīnās pašai ar sevi – tik jaukā un tik pareizā suņu meitene ir drusku egoistiska, brālītim nav palikusi neviena krustmātes kotletīte. Jāliek vien lielais priekšauts un jāpalīdz krustmātei cept jaunas. Tango ierodas kā mazs varonis, kas atvedis mājās krustmātei nozagtās vistiņas, bet pats galvenais viņa ieguvums ir pats ceļojums, atkalredzēšanās prieks, saule un pavasaris.

Lasītājiem grāmata ir asprātīgs „ceļvedis” piekrastes ģeogrāfijā no Slokas līdz Klapkalnciemam, skatot ciemus tā, kā tos redz sunītis, runcis, zilā govs, āpsis, vistiņas un vārna, kas vēlas kļūt par kaiju.

Galvenā varoņa – sunīša skatapunkts rāda pasauli tuvplānā, bet lidojuma skatapunktu dod cita stāsta varone – vārna, kas nešauboties tiecas būt par baltu kaiju. Savukārt mākslinieks nešaubās, ka Tango un Tūtiņa kļūs lasītājiem mīļi, tāpēc veido arī interesantu galda spēli ar grāmatas motīviem un piedāvā to izmēģināt Rīgas Grāmatu svētku apmeklētājiem.

Ilustrācijas grāmatai veidojis mākslinieks Oskars Veilands-Kustikovs.

Post to Twitter Post to Delicious Post to Facebook Send Gmail Post to LinkedIn