Populārākie raksti

Dzīvais ūdens

Anotācija: "Dzīvais ūdens" ir traģiska poēma 2 cēlienos. Tajā ir 4 ...

Še tev Žūpu Bērtulis!

Anotācija: Lugas pamatā ir kopš latviešu teātra sākumiem pazīstamais dāņu klasiķa ...

"Zemes nodoklis"

Anotācija: Traģikomēdija "Zemes nodoklis" ir sarakstīta 2003. gada sākumā. Lugā ir 2 ...

Tobāgo!

Anotācija: "Tobāgo!" ir traģikomiska dziesmuspēle divās daļās, sarakstīta 2001. gadā. “Tobāgo!” atver ...

Tiesa

Anotācija: "Tiesa" ir dramatiska poēma 2 cēlienos, sarakstīta 1985. gadā. Lugā ir ...

2017.gada augusta nogalē Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, norisinājās mūzikas festivāls “Latvijas pērles”, kura programmā tika izvēlēti trīs izcili latviešu dzejnieki – Jānis Peters, Māra Zālīte un Guntars Račs un kuru dziesmas izdziedāja Aija Andrejeva, Intars Busulis, Antra Stafecka, Andris Ērglis u.c.

Publicitātes foto

26.augustā notika „Māras Zālītes pērļu vakars” – koncerts, kurā skanēja iemīļotas dziesmas un melodijas no teātra izrādēm un operām, kurās M.Zālītes dziesmu vārdus mūzikā iemūžinājuši izcilākie komponisti: Maestro Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns, Uldis Marhilevičs, Zigmars Liepiņš, Mārtiņš Brauns un daudzi citi. „Esmu laimīga, ka tik daudzi komponisti ir devuši maniem vārdiem jaunu sparu, tā ir dzejoļa otrā piedzimšana,» saka dzejniece, piebilstot: “Es priecājos, ka šie trīs vakari dziesmu tapšanas procesā izcels tieši dzejnieka lomu. Īsteni laba dziesma prasa labus vārdus, labu dzeju. Dziesma var būt ļoti populāra, bet to nedziedās pēc simts gadiem, ja nebūs laba dzeja. Dziesmai ir divi autori, un tā ir bagātība – zināt arī teksta autoru.”
Vakara pirmajā daļā izskanēja teātru un operu mūzika, kas labi pazīstama arī ārpus izrādēm: „Vecais zābaciņš (Kad man maziņam)” un „Kālab gribas kā putnam kliegt” no izrādes „Meža gulbji”; no „Tobāgo” – „Uz priekšu, Kurzeme” un „Uz Tobāgo”, no rokoperas „Lāčplēsis” – „Uz krustcelēm”, no izrādes „Sfinksa” – „Nē, manis nav” u.c. Koncerta otrajā daļā skanēja „Piena ceļš” jeb „Fināla dziesma” no k/f „Sprīdītis”; „Tuvu tuvu”, par kuru dzejniece saņēmusi Autortiesību bezgalības balvu kā visvairāk izpildīto muzikālo darbu; „Trīs lietas”, „Tik un tā”, „Komunālais blūzs”, Intara Busuļa dziesma „Nākamā pietura – depo”, Kārļa Lāča „Tumsā” un „Mežā” Aijas Andrejevas sniegumā, dziesma „Veltījums” un daudz citu skaņdarbu.

2017.gads

Post to Twitter Post to Delicious Post to Facebook Send Gmail Post to LinkedIn