Populārākie raksti

Dzīvais ūdens

Anotācija: "Dzīvais ūdens" ir traģiska poēma 2 cēlienos. Tajā ir 4 ...

Še tev Žūpu Bērtulis!

Anotācija: Lugas pamatā ir kopš latviešu teātra sākumiem pazīstamais dāņu klasiķa ...

"Zemes nodoklis"

Anotācija: Traģikomēdija "Zemes nodoklis" ir sarakstīta 2003. gada sākumā. Lugā ir 2 ...

Tobāgo!

Anotācija: "Tobāgo!" ir traģikomiska dziesmuspēle divās daļās, sarakstīta 2001. gadā. “Tobāgo!” atver ...

Tiesa

Anotācija: "Tiesa" ir dramatiska poēma 2 cēlienos, sarakstīta 1985. gadā. Lugā ir ...

Foto: Lauris Vīksne (publicitātes)

Ar grandiozām stāvovācijām 8.novembra vakarā „Arēna Rīga” izskanēja Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas „Lāčplēsis” uzvedums.

Rokopera „Lāčplēsis” jau kopš tās pirmizrādes 1988. gadā ir kļuvusi par vienu no mūsu dziesmotās Atmodas simboliem, tādēļ likumsakarīgi, ka tieši šīs rokoperas jauniestudējums kļuvis par vienu no Latvijas simtgades svinību centrālajiem notikumiem. Pirmo reizi rokopera „Lāčplēsis” iestudēta ar simfonisko orķestri, bet skanējumu papildināja Nācijas kopkoris, kurā piedalījās latviešu izcelsmes dziedātāji no daudzām pasaules valstīm, kuri ieradās Latvijā, lai kļūtu par daļu no šī unikālā iestudējuma.

Iestudējumā piedalījās dziedātāji Dons, Marts Kristians Kalniņš, Ginta Krievkalna, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Skanis, grupa”Jumprava”, Atis Ieviņš, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, , Jānis Buķelis, Raimonds Bramanis, u.c. solisti, simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, ritma grupa Zigmara Liepiņa vadībā, folkloras kopa „Skandinieki”, kā arī Nācijas kopkoris.

Scenogrāfs – Kristaps Skulte, videoprojekciju autors – Artis Dzērve, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa, iestudējuma režisors – Viktors Runtulis, producents Juris Millers. Iestudējuma TV ierakstu 18. novembrī demonstrēs TV3.

Post to Twitter Post to Delicious Post to Facebook Send Gmail Post to LinkedIn