Populārākie raksti

Dzīvais ūdens

Anotācija: "Dzīvais ūdens" ir traģiska poēma 2 cēlienos. Tajā ir 4 ...

Še tev Žūpu Bērtulis!

Anotācija: Lugas pamatā ir kopš latviešu teātra sākumiem pazīstamais dāņu klasiķa ...

"Zemes nodoklis"

Anotācija: Traģikomēdija "Zemes nodoklis" ir sarakstīta 2003. gada sākumā. Lugā ir 2 ...

Tobāgo!

Anotācija: "Tobāgo!" ir traģikomiska dziesmuspēle divās daļās, sarakstīta 2001. gadā. “Tobāgo!” atver ...

Tiesa

Anotācija: "Tiesa" ir dramatiska poēma 2 cēlienos, sarakstīta 1985. gadā. Lugā ir ...

Par godu Starptautiskajai Teātra dienai, kas tiek svinēta 27.martā, Latvijas Nacionālajā teātrī tiek iestudēts koncerts “Divi vienā” (režisors – Edmunds Freibergs).

Koncerta pirmajā daļā “Poēma par skatuvi” skanēs fragmenti ne tikai no muzikālās poēmas ar šādu pašu nosaukumu, kas tapa, sadarbojoties Mārai Zālītei un komponistam Valdim Zilverim, bet arī fragmenti no kādreiz ļoti nozīmīgām Nacionālā teātra izrādēm “Sfinksa” un “Indriķa hronika” (abu izrāžu libreta un teksta autore ir Māra Zālīte, bet mūzikas autors – komponists Jānis Lūsēns), kā arī fragmenti no citiem nozīmīgiem Latvijas Nacionālā teātra iestudējumiem.

Aktieris Ivars Stonins Eižena Finka lomā rokoperā “Sfinksa”. Publicitātes foto

“Poēma par skatuvi” (2004) – ir muzikāla poēma, kas veltīta tieši Nacionālajam teātrim un ar kuru tika atklāta rekonstruētā teātra ēka 2004.gada jūnijā. Pamatmotīvs – teātris ir mistiska vieta, kas tajā strādājošiem ir gan misija, gan nolemtība.

Rokopera “Indriķa hronika” (1999) vērienīgi skar vienu no senākajiem periodiem Latvijas vēsturē – 12. gadsimtu, kad te ienāk kristiešu misionāri no Rietumiem un krievu tirgotāji no Austrumiem. Indriķis ir liecinieks, vienlaikus svešais un savējais.

“Sfinksa” (2001) portretē vienu no neparastākajām personībām 20. gs. Latvijā – gaišreģi Eiženu Finku, tāpēc librets veidots, balstoties uz patiesiem notikumiem un personībām. Paralēli Finka liktenim tiek atklāts Latvijas liktenis 20. gadsimta vēstures griežos.

Post to Twitter Post to Delicious Post to Facebook Send Gmail Post to LinkedIn